Medicom SafeSeal® Quattro – ефективна стерилізація для лікарень

Кожен пацієнт – потенційний носій інфекції. Тому ключовий елемент безпеки в медичних установах – стерилізація. Це стандартний метод, який використовують у всьому світі, щоб уникнути заражень. Нова система Medicom SafeSeal® Quattro знищує все інфекції і мікроорганізми на медичних виробах, включаючи резистентні штами.

Пакети для стерилізації Medicom SafeSeal® Quattro – комплексний вплив

Пакети Medicom SafeSeal® Quattro використовуються для фізичної і хімічної стерилізації інструментів. Вони оснащені зовнішніми і внутрішніми індикаторами, розшифровка яких відразу надрукована на пакеті. При правильному зберіганні Medicom SafeSeal® Quattro забезпечують стерильність інструментів до року.

Критерії вибору пакетів такі:

  • Вага і розмір інструментів. Пакети Medicom SafeSeal® Quattro підбираються індивідуально під кожну задачу.
  • Просте і надійне закриття. При виготовленні Medicom SafeSeal® Quattro використовується технологія TruePassTM. Спеціальна синя плівка так щільно з'єднується з медичним папером, що пакети забезпечують повну стерильність і не пропускають вологу.
  • Сумісність матеріалу з хімічною і фізичною стерилізацією. Medicom SafeSeal® Quattro можна використовувати в автоклаві, з паровою та газовою стерилізацією, з етиленоксидом.
  • Сумісність матеріалу з вмістом пакета в процесі стерилізації. Медичний папір і спеціальна плівка повністю нейтральні. Ризик потрапляння всередину чорнила з індикатора виключений. Всі написи знаходяться поза зоною стерилізації.
  • Відсутність фарби, токсичних речовин, дрібних вільних частинок і волокон. У складі Medicom SafeSeal® Quattro немає навіть латексу, завдяки чому не виникає алергії. Фарба на водній основі повністю безпечна для людини і навколишнього середовища.

Структура пакетів Medicom SafeSeal® Quattro

Для виробництва пакетів для стерилізації Медіком використовується медичний папір. Це щільний пористий матеріал, розроблений спеціально для медичних потреб. Завдяки міцній прозорій плівці лікарям легко визначити вміст пакета та контролювати процес ще й візуально.

Часто виробники пакетів використовують недостатньо міцну плівку. Але якщо цілісність упаковки порушиться – в кращому випадку, стерилізація буде неуспішною. У гіршому – може початися перехресне інфікування. З тієї ж причини плівка повинна щільно прилягати, а потім – повністю відділятися від паперу. У компанії Медіком знайшли компроміс у вигляді дуже тонкої багатошарової поліетиленової плівки блакитного кольору.

Завдяки ущільнювачу інструменти не зможуть пошкодити упаковку. Міцний одинарний термошов надійно захищає вміст пакету або рулону. А широка перфорована складка забезпечує надійну і герметичну упаковку без спеціального обладнання. Головне – з'єднати пакет точно по цій лінії, щоб герметик рівномірно розподілився по поверхні. При розриві шва після стерилізації не залишається дрібних частинок і волокон – це безпечно і гігієнічно.

Як працюють індикатори Medicom SafeSeal® Quattro?

Для визначення якості стерилізації використовуються фізичні, хімічні та біологічні параметри. Фізичні можна встановлювати прямо на автоклаві або іншому приладі. Але хімічні і біологічні набагато показовіші.

Хімічні індикатори змінюють колір при зміні температури. Але вони ніяк не вказують на те, наскільки ефективною була стерилізація і як довго вона тривала. Для цього потрібні багатопараметричні індикатори, які фіксують відразу три показники.

Більшість пакетів на ринку оснащені тільки зовнішніми індикаторами. Цього недостатньо для суворого контролю якості, тому доводиться витрачатися на додаткові матеріали. Крім того, чорнило з будь-яких відміток на паперовій частині пакета можуть просочитися всередину до інструментів при пошкодженні упаковки. Medicom SafeSeal® Quattro позбавлені цих недоліків.

Чим індикатори Medicom SafeSeal® Quattro відрізняються від інших?

Зовнішні індикатори SafeSeal® Quattro знаходяться зовні пакету і вказують, чи була стерилізація. Вони допомагають розрізнити оброблені та необроблені інструменти. А внутрішні знаходяться всередині і дозволяють відстежувати параметри процесу – час і температуру, вологість, концентрацію стерилізуючої речовини. Вони підходять для газової і парової стерилізації. Змінюються позначення кольору, розшифровка яких є прямо на пакеті.

Таким чином, індикатори Medicom SafeSeal® Quattro – це:

  • Зовнішні індикатори газової або парової стерилізації класу 1;
  • Внутрішні багатопараметричні індикатори класу 4;
  • Зовнішні та внутрішні індикатори стерилізації етиленоксидом класу 1;
  • Встановлені значення: 2 хвилини, 134 градуси за наявності насиченої пари або етиленоксиду.

Важливо розуміти, що зовнішній індикатор ніколи не дає такої розгорнутої інформації, як внутрішній. Саме внутрішні вказують, чи потрапив стерилізаційний агент безпосередньо до інструмента і як проходив процес. Якщо внутрішній індикатор просвічує через плівку, від зовнішнього можна відмовитися, але не навпаки. Тому, якщо їх немає, доводиться купувати додаткові смужки, і витрати зростають вдвічі.

В технології Medicom SafeSeal® Quattro компанії Медіком вдалося оптимізувати процес. Не потрібно шукати додаткові витратні матеріали, витрачати час на установку смужок чи вирішувати інші організаційні питання. Пакети Medicom SafeSeal® Quattro одразу готові до використання!

Сертифікація Medicom SafeSeal® Quattro

Вся продукція Медіком відповідає стандартам EN 868-5, ISO 11140 (Стандарт індикаторів) і ISO 11607-1 (Стандарт упаковки стерилізованих медичних виробів). Пакети Medicom SafeSeal® Quattro перевірені і сертифіковані незалежною лабораторією. Також вони відповідають рекомендаціям CDC з питань інфекційного контролю. Якість зовнішніх і внутрішніх індикаторів відповідає AAMI ST-79.

Купити пакети для стерилізації можна тут

Зворотний зв'язок