Види медичних рукавичок

Види медичних рукавичок

Інфекційний контроль - головне правило в роботі кожного медичного закладу. Сьогодні складно собі уявити лікаря або медсестру, які виконують свою роботу не використовуючи медичні рукавички або захисні маски. Ці, на перший погляд, дрібні аксесуари медичного персоналу насправді є найважливішими речами, здатними врятувати життя як пацієнту, так і співробітникові.

Краще за все для захисту рук і здійснення інфекційного контролю підходять оглядові рукавички. Як правило, вони одноразові і можуть бути виготовлені з натуральних або синтетичних матеріалів.

Вперше виробництво одноразових рукавичок було запущено в 1964 році. Необхідність у цьому товарі особливо зросла в період світової епідемії ВІЛ. Тоді на ринку також з'явилися медичні рукавички Medicom, знайомі багатьом медичним працівникам і сьогодні.

 

Рукавички медичні оглядові. матеріали виготовлення

Найчастіше сьогодні можна купити рукавички медичні з латексу. Матеріал доступний у великій кількості для виробництва і добре зарекомендував себе в сфері виробництва рукавичок. Матеріал відрізняється своєю натуральністю, виробляється з каучукового дерева. Вони ростуть на Південному Сході Азії, тому більша частина латексних рукавичок приїжджають до нас з Малайзії, Індонезії або Таїланду.

Крім латексних сьогодні на ринку можна знайти оглядові рукавички з нітрилу і вінілу. Їх поява пов'язана з можливими алергічними реакціями на протеїни, що містяться в латексі. Поява симптомів у користувачів рукавичок з натурального матеріалу явище досить рідкісне. Але все ж існує відсоток людей, шкіра яких вкрай сприйнятлива до подібних компонентів.

Нітрил, вініл і подібні до них матеріали є синтетичними. У їх складі відсутні натуральні білки, що робить їх абсолютно гіпоалергенними. Крім цього, синтетичні рукавички краще зарекомендували себе в роботі з хімічними речовинами. Тому вони ідеально підходять для роботи в лабораторних умовах і для прибирання приміщень з використанням миючих засобів.

Медичні рукавички з латексу

Не дивлячись на можливі наслідки, найбільш полярними залишаються рукавички латексні медичні. Причиною цього стали унікальні властивості натурального матеріалу: прекрасна еластичність і здатність абсорбувати піт.

Для більш легкого надягання, латексні рукавички часто опудрюють, що робить їх менш липкими. Але частий контакт шкіри з пудрою призводить до її сухості, до того ж порошок може потрапляти в повітря при знятті рукавичок і потрапляти в дихальні шляхи. Тому для частого використання краще використовувати рукавички з непудрованого латексу.

Крім пудри, латексні рукавички можуть бути оброблені хлорною кислотою. Хлорінація призводить до руйнування латексних частинок, після чого поверхня рукавичок стає гладкою. Рукавичка не злипалися, але стає занадто слизькою для виконання робіт з використанням дрібних медичних інструментів. Виробники виправляють даний недолік за рахунок текстурованої поверхні рукавичок, що в результаті відбивається на їх ціні.

 

Зворотний зв'язок