Історія медичної маски

Історія медичної маски

Якщо ще недавно поява людини в громадському місці в захисній масці викликало у оточуючих подив, то сьогодні маска медична широко використовується не тільки лікарями, а й людьми в повсякденному житті. Адже вона служить надійним бар'єром між людиною і бактеріями з вірусами.

Еволюція маски медичної

Свою історію захисна маска (саме захисна, адже нічого спільного з сучасною пов'язкою вона не мала) почала ще з часів Середньовіччя. У той період якраз лютувала чума, а її епідемія забрали життя третини населення Європи. Лікарі того часу захищалися від недуги так званим костюмом «чумного доктора». Він представляв собою маску з дзьобом, крислатий капелюх, плащ, просочений воском і шкіряні рукавички.

В дзьоб маски поміщали ароматичні солі розмарину і чебрецю: вони не захищали від хвороби, а полегшували дихання лікарів в умовах гниючої плоті.

У 1860-х роках Джозеф Лістер (відомий лікар-гігієніст) розробив теорію антисептиків. З цього часу лікарі стали більше уваги приділяти захисній медичній «уніформі».

Марлево-ватна пов'язка на обличчях лікарів з'явилася лише в 1916-18 роках - в якості захисту від епідемії лютуючої іспанки. А вже в 20-30-х роках маски зобов'язали носити всіх медичних працівників.

Медична маска сьогодні

Попит на індивідуальні засоби захисту, такі як медичні маски, продиктований різними інфекційними захворюваннями. Сучасна маска медична має три шари і прямокутну форму, вільно прилягає до обличчя, не утруднює дихання, але при цьому захищає ніс і рот від проникнення вірусів.

Медична маска - це найпростіший і доступний захист, як пацієнтів, так і медперсоналу від захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також через бризки крові або іншої біологічної рідини.

В Японії, Китаї і В'єтнамі використання в громадському місці пов'язки вважається звичайним проявом соціальної відповідальності.

З чого виготовляються медичні маски?

Раніше пов'язки виготовляли з тонкої тканини, наприклад, марлі. Прошарком в них служили вовна і вата. Але сьогодні все частіше використовуються неткані полімерні волокна, які ще й виступають в ролі фільтрів.

Повсякденні і хірургічні маски - річ одноразового використання, оскільки ефективність різних методів їх стерилізації не була доведена. Купити медичні маски Medicom ви зможете на сайті компанії.

 

Зворотний зв'язок