Коли і навіщо створювалися одноразові бахіли

Коли і навіщо створювалися одноразові бахіли

Мабуть, у кожного з нас виробилася стійка асоціація з лікарнею: запах ліків, білі халати лікарів, вічні черги на прийом до них і бахіли поверх взуття. Ну, з використанням останніх можна погодитися, адже лікарня - це місце, де повинна панувати чистота. А бахіли поліетиленові, як відомо, справляються з цим завданням на відмінно!

А як давно винайшли їх? Давайте сьогодні повернемося на кілька століть назад і дізнаємося кілька цікавих фактів з історії бахіл.

«Географія» бахіл - від середньовічної Франції до Київської Русі

Кілька століть тому вони використовувалися в дещо іншій якості, ніж сьогодні. Та й виглядали попередники бахіл зовсім по-іншому. Але все ж є всі підстави вважати, де саме почалася їх історія.

У Франції це захисне «взуття» носили в королівських палацах - так забезпечувалася чистота в покоях вінценосних осіб. Ні, це не були бахіли одноразові, те взуття представляло собою спеціальні чохли з шкіри або тканини, проте вже тоді їх використовували для чистоти, правда не лікарняних палат, а дорогих килимів і паркету.

Але не тільки Франція могла похвалитися подібним винаходом. Подібне взуття одягали на свята в Київській Русі. Представляло воно собою невисокі чоботи на тонкій підошві. Робили їх з легкого тканого або плетеного матеріалу. Взували їх просто на голу ногу.

Використовували захисні чохли на взуття і мандрівники. Були це люди з великим достатком, які переживали за збереження свого дорогого взуття. Щоб дорожній пил, каміння, бруд та інші нечистоти не псували витончені сандалі або чоботи, поверх них одягали щось схоже (за своїм призначенням) на бахіли.

Що відрізняє всі попередники бахіл від сучасних? Уважний читач зміг простежити, що те взуття найчастіше захищало людину від зовнішнього середовища, а не навпаки.

Головна ж функція сучасних бахіл - забезпечення стерильного середовища медустанов від бруду і пилу, що хтось принесе на своєму взутті. При цьому турбота про стерильність в лікарнях стала актуальною порівняно недавно - лише в 20 столітті. Та й нові матеріали посприяли значному кроку вперед.

Тому, незважаючи на таку багату історію, ті бахіли, якими ми звикли користуватися, з'явилися не так вже й давно.

Ефективність цього винаходу вже оцінена медиками в усьому світі. Тому в будь-якій цивілізованій країні використання цього атрибута - обов'язкова вимога. Ми теж всіма руками «за» їх використання. А купити бахіли Медіком ви зможете на нашому сайті.

 

Зворотний зв'язок