Як уберегти себе в сезон вірусних інфекцій

Як уберегти себе в сезон вірусних інфекцій

Осінь - сезон не тільки дощів і підіищенної вологості, а й епідемій простудних захворювань і вірусних інфекцій. Серед багатьох рекомендацій, як ефективно вберегти себе від нездужання є багато порад і по використанню марлевих пов'язок. Однак маска медична при неправильному застосуванні може навіть підвищити ризик зараження. Як правильно її використовувати, щоб уберегти себе від лікарняного ліжка і не стати «ходячою бактерією» розповімо нижче.

При яких захворюваннях захисна маска допоможе?

Захисна пов'язка призначена для запобігання попадання в дихальні шляхи людини патогенних мікроорганізмів. Це означає, що використовувати її буде доцільно для профілактики захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Такі інфекції вражають слизові: горла, носа, носоглотки і т.д. Серед найбільш поширених з них можна виділити:

- ГРВІ та грип;

- кір;

- краснуху;

- вітряну віспу;

- ангіну;

- коклюш.

Головні симптоми ураження хворобою - чхання і кашель. Саме в цей період хворий найбільш заразний, адже під час кашлю або чхання вірус поширюються на відстань до 2 метрів від зараженого. Так, наприклад, в закритому приміщенні вже буквально через годину перебувати буде небезпечно для свого здоров'я, хіба що ви хочете піти на лікарняний.

Також небезпеку несе не тільки повітря, а й пил, який Ви вдихаєте. Адже та ж сама паличка Коха (збудник туберкульозу) «живе» до 7 років.

Певний відсоток бактерій потрапляє в повітря і на видиху хворої людини.

Маска від грипу: кому її слід носити?

Одноразова медична маска мінімізує поширення мікробів і бактерій. Багато хто помилково вважає, що носити її слід як здоровим, так і хворим. Давайте дізнаємося, що з цього приводу кажуть лікарі.

Вони стверджують, що пов'язка на обличчя не зможе повністю захистити від інфікованого повітря, так як 50% його просочується крізь тканину. Адже маска в області рота й носа не герметично прилягає до шкіри, а значить, може і пропускати його. Ось чому перебуваючи в приміщенні з інфікованою повітрям, ви не зможете на 100% захистити себе від захворювання.

Так кому ж слід носити пов'язки? Їх рекомендується використовувати вже хворим людям. Так вони будуть мінімізувати поширення мікробів навколо себе.

А щоб підвищити ефективність цих заходів, хворому необхідно кожні 2 години міняти пов'язку. Також слід врахувати, що це виріб одноразового використання і неприпустимо її носити двом або більше людям.

 

Зворотний зв'язок