В яких випадках застосовується одноразова медична маска

Ні грип, ні застуда, ні інші захворювання, що передаються повітряно-крапельним шляхом, не страшні, якщо знати, як захиститися від них. У цій статті ми розповімо, чи є маска медична таким своєрідним щитом, коли і як її потрібно носити, щоб підвищити ефективність.

Ситуації, що вимагають використання медичної маски

Маски медичні одноразові - частина робочої уніформи лікарів і медсестер, які надягають їх на операціях, при перев'язці, контакті з хворими або новонародженими. Робиться це для того, щоб при контакті або інших маніпуляціях з пацієнтом крапельки слини і повітря, що видихається не потрапляли на хворого.

Якщо вам потрібна пов'язка на обличчя від грипу, то тут необхідно врахувати одну важливу особливість. Коли вона присутня у вас на обличчі, то ви мимоволі дихаєте тим, що самі і видихаєте. А це просто ідеальні умови для розмноження бактерій і мікробів, і якщо ви носите пов'язку більш ніж 2 години, то Ви не тільки не захищені, але і в групі ризику. Наша порада, якщо Ви абсолютно здорові, то виходячи на вулицю, вам не потрібна маска медична. Швидше навпаки - свіже повітря насичене аероіонами, що нейтралізують віруси і мікроби.

Вам однозначно знадобиться маска для захисту органів дихання, якщо ви захворіли і на Вас чекає поїздка в громадському транспорті або перебування в закритому просторі з іншими людьми. В цьому випадку, вона необхідна для захисту оточуючих від ваших «бацил».

Як одягати маску медичну, щоб її застосування було ефективним?

Щоб маски медичні тришарові виявилися дієвими, їх потрібно правильно експлуатувати. Адже неправильне застосування не тільки не попередить захворювання на грип або ОРЗ, а й навіть прискорить процес зараження.

Перше правило - не можна доторкатися до стерильної сторони аксесуара брудними руками. Інакше на ньому одразу ж утворюється прекрасне середовище для розмноження всього «квітника», що був на поверхні шкіри. Тому обов'язково ретельно вимийте руки, перед тим як надіти пов'язку на обличчя від грипу. Дістаючи з упаковки, її слід акуратно тримати за зав'язки. Потім гарненько розправте і наблизьте до лиця, при цьому кольорова сторона буде зовні.

Коли продукт буде максимально близько біля особи, його зав'язки заводять за вуха, таким чином, фіксуючи його. Він повинен добре прилягати до носа і рота, прикриваючи слизові від літаючих в повітрі бактерій, а також перешкоджаючи потраплянню ваших мікробів в навколишнє середовище.

Скільки діють маски медичні одноразові?

Лікарі рекомендують носити її максимум 3-4 годин поспіль. По закінченні цього часу виріб потрібно змінити на новий. Категорично забороняється повторно використовувати пов'язку, особливо якщо її одягала хвора людина. Це стосується всієї продукції, в незалежності від матеріалу або дизайну. У разі подальшого застосування виробу, такий засіб запобігання перетворюється на справжнє вмістилище хвороботворних мікроорганізмів.

Знявши одноразову пов'язку, рекомендується ретельно вимити руки і тільки після цього відкривати нову упаковку.

 

Зворотний зв'язок