Алергія на медичні рукавички. Що робити і як уникнути

Несумісність з латексом можна назвати професійним захворюванням медпрацівників або всіх, хто стикається з використанням в роботі виробів з нього. Але не варто забувати, що цей підступний матеріал входить до складу не тільки медичних рукавичок, але і презервативів або наконечників катетерів. А значить - коло страждаючих від недуги істотно розширюється.

Чи можуть одноразові рукавички стати причиною дерматитів?

Винуватцем і збудником захворювання стає білок, який є в складі каучуку. При контакті з цим білком організм людини «не розпізнає» його, приймаючи за чужорідний, і починає активно виробляти специфічні речовини для його знешкодження. Все це призводить до трьох різних проявів:

  • Простий контактний дерматит. Виявляється при тривалій взаємодії з алергеном. У лікарів це зазвичай одноразові медичні рукавички. Людина відчуває неприємний свербіж, сухість, лущення та почервоніння шкірного покрову. Первинні відчуття зникають, як тільки усувається зв'язок з алергеном.
  • Реакція сповільненого типу. Так само як контактний дерматит. Його ознаки такі ж, як було описано вище, проте протікає хвороба складніше. На епідермісі навіть утворюється «мокрий» дерматит. При таких обставинах не тільки виключається взаємодія з продукцією з латексу, а й приймаються антигістамінні препарати.
  • Негайна реакція. Вона спостерігається відразу при контакті з матеріалом. Людина мучиться ринітом, набряком слизових, сильним свербінням і висипом. Дуже рідко, але все ж буває так, що у хворого трапляється ускладнення у вигляді набряку Квінке, що іноді навіть загрожує летальним результатом.

Прояви і симптоми алергії на медичні рукавички

Зіткнення з матеріалом викликає такі наслідки:

- почервоніння, висип і свербіж на тілі;

- алергічний риніт і кон'юнктивіт, набряклість;

- висип у роті і на губах (якщо одноразові рукавички або інші вироби надували ротом)

При цьому вражається не тільки епідерміс рук, а й інші частини тіла і навіть внутрішні органи. наприклад:

- слизова ротової порожнини і очей;

- дихальні шляхи;

- кров і внутрішні органи, при частому використанні одноразових медичних рукавичок.

Альтернатива латексу

На сайті компанії Medicom ви можете купити рукавички медичні з інших безпечних гіпоалергенних матеріалів. В першу чергу, це моделі з нітрилу, які для додаткового захисту і комфорту обробляються ланоліном і вітаміном Е. Використовуючи таку продукцію, шкіра залишиться здоровою: без висипу, свербіння і почервоніння.

Ще одна альтернатива одноразових медичних рукавичок з латексу - вінілові аксесуари. Вони також вважаються абсолютно нешкідливими, оскільки виготовляються з високоякісного PVC. При цьому такі моделі нічим не поступаються за функціональними можливостями і тактильним відчуттям, з одною явною перевагою - вони гіпоалергенні.

 

Зворотний зв'язок