Нітрилові рукавички: властивості, особливості і область застосування

Нітрил - синтетичний каучук, який завдяки своїм прекрасним властивостям і характеристикам знайшов своє застосування в багатьох сферах і галузях. Зокрема, з цього матеріалу виготовляються і медичні одноразові рукавички.

Властивості «рукотворної» гуми

Нітрил має ще альтернативну назву - «синтетичний каучук». Створюється він з відходів продуктів нафтопереробки. Матеріал здатний легко трансформуватися і при цьому він швидко повертає свою форму після розтягування, що говорить про високу еластичність.

Крім цього каучук витримує температурні коливання від 40 до 100 ˚ С, а деякі його модифікації навіть до 130 ° С. Це пояснює, чому рукавички медичні нітрилові відрізняються такою високою міцністю і надійністю.

Рукавички одноразові нітрилові: особливості виробів

У складі одноразових рукавичок медичних з нітрилу немає внутрішнього напилення і латексу. Тому такі моделі з упевненістю можна назвати гіпоалергенними і безпечними для здоров'я того, хто їх використовує. Крім цього вони не викликають пересихання і лущення шкірного покриву, відрізняються високою міцністю і еластичністю.

Вироби з нітрилу мають механічну пам'ять, що мінімізує втому рук під час роботи. Гладка поверхня і спеціальна текстура на кінчиках пальців гарантує точне захоплення і запобігає ковзанню. Таку особливість оцінили фахівці, робота яких вимагає скрупульозності і точності рухів.

В оглядових кабінетах поліклінік використовують рукавички одноразові нітрилові до зап'ястя. Хірурги в своїй роботі застосовують подовжені моделі, а працівники лабораторій для захисту рук беруть міцні вироби з манжетою.

Так ми підійшли до головного питання - області застосування одноразових рукавичок з нітрилу.

У яких сферах застосовують вироби з нітрилу?

Нітрилові захисні аксесуари для рук знайшли своє застосування в багатьох областях: промисловості, медицині, косметології, стоматології тощо

Варто зазначити, що вироби з нітрилу не так щільно прилягають до шкіри рук, як, наприклад, моделі з латексу. Тому витіснити останні з медицини їм не вдається. Однак, на відміну від латексних виробів, рукавички з розглянутого нами матеріалу не викликають алергії і в кілька разів стійкіші до механічних пошкоджень і проколів. Тому рукавички медичні нітрилові, як правило, в більшості випадків використовуються працівниками швидкої допомоги.

Працюють в них і косметологи. Як вже говорили, спеціальна текстура допомагає утримувати дрібні предмети і інструменти.

Але не тільки в професійній сфері діяльності використовують нітрилові рукавички. Їх також широко застосовують у побуті: під час прибирання з використанням агресивних миючих засобів, ремонту, в роботі на присадибній ділянці. Міцний і гіпоалергенний матеріал не порветься і забезпечить захист епідермісу від забруднень і роздратування.

 

Зворотний зв'язок