Одноразові медичні рукавички: їх основні види і споживчі характеристики

Аксесуари для медпрацівників сьогодні випускаються в промислових масштабах і не є якимось дефіцитом. Один з таких виробів - рукавички медичні. Вони відрізняються між собою матеріалом, з якого були виготовлені, міцністю, стерильністю і наявністю або відсутністю присипки. Давайте ж розглянемо основні види, так званої, «другої шкіри» кожного медпрацівника.

Види одноразових медичних рукавичок

Залежно від того, використовувалася при виробництві присипка чи ні, рукавички поділяють на опудренні і неприпудрені. Спершу пудра застосовувалася для запобігання злипання виробів при надяганні і після використання. Сьогодні більш популярні неприпудрені рукавички, які виробляються на сучасному обладнанні з використанням спеціальної технології. Саме вона, а точніше характерна внутрішня текстура, яка не дає виробам злипатися.

За стерильністю «друга шкіра» лікаря буває стерильна і нестерильна. Рукавички медичні нестерильні ніколи не використовуються при маніпуляціях з хворими, якщо є ризик передачі інфекції або зараження. Їх більше використовують в лабораторіях і т.д.

Залежно від області застосування розрізняють:

- рукавички хірургічні;

- рукавички оглядові (діагностичні).

У більшості випадків в медицині використовують оглядові рукавички, які мають довжину 24 см, при цьому такі моделі дещо коротші хірургічних, тому для міцності прилягання мають спеціальний валик на манжеті.

Залежно від використовуваного матеріалу вироби бувають: латексними, вініловими і нітриловими. Ми ж розглянемо споживчі характеристики найпопулярніших рукавичок - латексних.

Рукавички медичні латексні: особливості та властивості

Головна особливість латексу - висока міцність і стійкість до зовнішнього впливу і механічних пошкоджень. При цьому матеріал дуже тонкий, еластичний, комфортний в роботі і довговічний. Але варто відзначити і головний недолік латексу - можливість алергічних реакцій на шкірі. Тому не всі медпрацівники можуть використовувати такі рукавички в своїй практиці.

Рукавички медичні латексні також виробляють у всіляких варіаціях: опудренні і неприпудрені, стерильні і нестерильні.

Хірурги використовують латексні рукавички зі спеціальною текстурою на пальцях і високими манжетами. А ось нестерильні вироби застосовуються в діагностичних цілях і в лабораторіях.

За численними відгуками лікарів та іншого медичного персоналу можна сміливо заявити, що рукавички медичні з латексу кращі в категорії «ціна-якість».

 

Зворотний зв'язок