Як слід носити медичну маску, щоб підвищити її ефективність?

Лікарі настійно рекомендують використовувати медичну маску людям, які вже «підчепили» вірус, щоб захистити оточуючих від зараження. А ось як правильно її носити, ми розповімо в цій статті.

Правила використання захисної пов'язки на обличчя від грипу

Перше правило використання аксесуара - захисна медична маска підходить тільки для одноразового використання. У деяких джерелах ви зможете зустріти інформацію, що виріб можна використовувати повторно, якщо попередньо випрати і пропрасувати його з обох сторін гарячою праскою. Однак цей спосіб вважається застарілим, і він ніяк не може гарантувати повний захист від інфікування.

Носити пов'язку на обличчя від грипу має сенс, якщо ви перебуваєте в закритому приміщенні або контактуєте з кимось і при цьому ви «джерело» хвороби, що передається повітряно-крапельним шляхом.

Підхопити вірусне захворювання на відкритому повітрі практично неможливо, тому хворій людині немає потреби, з метою запобігання поширенню вірусу, носити маску. Більш того, медики навіть рекомендують в профілактичних цілях побільше гуляти на свіжому повітрі.

Як часто слід міняти медичну маску?

Один і той ж виріб не можна носити цілий день. Тому в сезон вірусних захворювань рекомендуємо купити кілька медичних масок, так як міняти виріб доведеться кожні 3-4 години.

Щоб підвищити ефективність використання маски, її потрібно не тільки регулярно міняти, але і правильно надягати. Ідеально, якщо аксесуар щільно прилягає до обличчя, закриваючи при цьому рот і ніс.

Багаторазова марлева пов'язка на обличчя

Якщо у вас під рукою не виявилося промислової маски, то можна зробити її самостійно з марлі. Природно, така марлева пов'язка на обличчя не буде настільки дієва як медична, але в екстреній ситуації і це краще, ніж нічого.

Саморобна пов'язка повинна складатися як мінімум з 4 шарів марлі. Міняти їх потрібно якомога частіше - не менш, ніж раз в 2 години. Знявши виріб, його слід попрати в воді з милом, а перед тим, як знову надіти - прасувати гарячою праскою. Чіпати пов'язку руками не рекомендується, але ще краще перед кожним одяганням обробляти руки дезинфікуючим засобом, щоб не перенести на захисний засіб ті бактерії і віруси, що «живуть» на шкірному покриві.

 

Зворотний зв'язок