Типи і особливості медичних рукавичок. Їх використання в практиці медпрацівників

Незмінним атрибутом будь-якої клініки є використання медпрацівниками медичних рукавичок. І це скоріше не правило, а засіб захисту - адже саме рукавички забезпечують можливість працювати без ризику і для хворих, і для лікарів.

Основні типи виробів

Існує два типи медичних рукавичок: хірургічні і оглядові.

Хірургічні медичні рукавички

Мають більш тонку текстуру, подовжені. Деякі моделі можуть доходити навіть до передпліччя хірурга. Ще одна їх особливість - анатомічна форма, повністю повторює всі вигини рук. Такі вироби повинні бути, немов друга шкіра, щоб не втрачалася чутливість пальців в процесі роботи з хірургічними інструментами.

Присутнє на парі хірургічних рукавичок і маркування. Сучасні виробники медичних товарів пропонують нові поліпшені моделі - з ребристою текстурою на долонях і кінчиках пальців, що забезпечує ще більш міцне захоплення дрібних інструментів.

Для акушерів і гінекологів виготовляють спеціальні моделі рукавичок - вони дуже довгі, довші, ніж хірургічні.

Оглядові рукавички

Головна відмінність від хірургічних - на них немає маркування, що дозволяє надягати їх на будь-яку руку. Також дані рукавички коротші, а для кращої фіксації на руці забезпечені спеціальним валиком, що запобігає скочуванню під час роботи. Але у цієї особливості є свої недоліки. В фіксуючому валику накопичуються бактерії - ось чому він відсутній у хірургічних рукавичках.

Також можна виділити ще один тип медичних рукавичок - господарські. Їх медперсонал використовує при контакті з відпрацьованими матеріалами або обладнанням, на якому можуть бути сліди крові або інші біологічні рідини. Також господарські рукавички надягають при збиранні або зміні постільної білизни пацієнтів. Такі моделі коштують зовсім недорого, їх можна дезінфікувати і використовувати повторно. За рахунок товстої гуми, з якої виконані господарські рукавички, забезпечується належний захист від пошкоджень шкірного покриву.

Купити ж медичні рукавички найкращої якості ви зможете на нашому сайті: тут представлені сучасні моделі, що забезпечують надійний захист медичних працівників та їх пацієнтів.

 

Зворотний зв'язок