Що слід очікувати при використанні медичних рукавичок? Їх «слабкі місця» і особливості

Використання в роботі медичних рукавичок не є 100% гарантією запобігання поширенню інфекцій, тому вони не замінять миття рук і ретельну антисептичну обробку. Більш того, будь-який досвідчений медпрацівник знає, які недоліки є у тих чи інших видів латексних або нітрилових медичних рукавичок і як можна додатково убезпечити себе від інфікування.

Які дефекти зустрічаються у медичних рукавичок?

  • Протікання. При використанні неякісних захисних аксесуарів в процесі роботи рідина може проникати через поверхню матеріалу. Такі протікання характерні в 43% випадків використання виробів з вінілу і в 9% випадків застосування латексних медичних рукавичок. Що найголовніше, більшість медпрацівників не помічають цього, тому будьте уважні - такі протікання найчастіше локалізуються на кінчиках пальців і в області великого пальця.
  • Мікротріщини. Навіть зовсім нова пара виробів може виявитися з виробничим браком у вигляді мікротріщин, через які вірусам та інфекціям просто дано «зелене світло». Вінілові рукавички менш стійкі в цьому плані, латексні вироби зарекомендували себе краще, так як серед них менше зустрічається аксесуарів з браком.

Вади професії

  • Механічні пошкодження. Навіть надміцні латексні медичні рукавички не захищають від пошкоджень шкірного покриву гострими хірургічними інструментами. Так, наприклад, під час операції пошкоджується 20-30% хірургічних рукавичок.
  • Видділення з рукавичок. При тривалому носінні виробів починає накопичуватися «сік з рукавичок», який є прекрасним середовищем для життя і розмноження вірусів і бактерій.
  • Хімічні пошкодження. Руйнуються вироби не тільки механічним шляхом, а й в процесі обробки інструментів і поверхні дезінфікуючими засобами. Хімічні речовини, які використовуються для цього, призводять до руйнування захисної структури матеріалу.
  • Зношуваність. У плані ефективності захисних властивостей одноразові медичні рукавички мають більше переваг перед виробами багаторазового використання. Адже при постійній дезінфекції та обробці аксесуари зношуються і втрачають свої основні властивості.

Природно, якщо купити медичні рукавички від перевіреного і надійного виробника, який гарантує якість своєї продукції, всіх цих негативних наслідків можна уникнути. Тому ми рекомендуємо починати використання рукавичок з вибору правильного бренду, що займається їх виробництвом. Такі аксесуари Ви зможете придбати на нашому сайті.

 

Зворотний зв'язок