Як правильно вибрати і носити медичну маску для профілактики вірусних захворювань

Сьогодні в загальному транспорті або в місці великого скупчення людей нерідко можна зустріти людину в медичних масках - нічого дивного в цьому немає, адже в самий пік простудних захворювань хочеться максимально убезпечити себе від вірусу. Але чи дійсно одноразова пов'язка на обличчя допоможе уникнути хвороби? Давайте розглянемо, як правильно вибирати і носити маску, щоб жодна бактерія до вас «не прилипла».

Вибираємо пов'язку на обличчя

Щоб розуміти, як правильно вибрати одноразову медичну маску, необхідно знати, що являє собою цей засіб захисту.

Медична маска - це пов'язка на обличчя, що складається з 3-4 шарів нетканого матеріалу. Кріпиться вона на обличчя за допомогою спеціальних петель або зав'язок. У першого аксесуара є незаперечна перевага - більш щільне і надійне прилягання до обличчя, що служить додатковим фактором захисту. В ідеалі пов'язка на обличчя повинна комплектуватися носовим фіксатором.

Ви можете придбати стерильну або нестерильну маску, проте, якщо ви будете носити засіб захисту на вулиці, немає сенсу переплачувати за стерильну пов'язку.

А ось що дійсно грає ключову роль при виборі медичної маски, так це її розмір. Дорослим підійде виріб 175х99 мм, а дітям - 140х80 мм. Використовувати для захисту дитини дорослу маску немає сенсу, так як вона просто не буде щільно прилягати до обличчя, забезпечуючи вірусам повноцінний доступ до слизових.

Як правильно носити одноразову медичну маску?

Відразу хочемо попередити, використання пов'язки - це не гарантія того, що ви не захворієте. Однак, знизити цю ймовірність до мінімуму, при носінні аксесуара, вам вдасться.

Носити пов'язку повинен не здоровий, а вже хвора людина, щоб не поширювати мікроби в громадських місцях, на роботі або навіть вдома. При цьому, виріб слід регулярно міняти - кожні 2-3 години. Використані маски одразу ж викидають, заздалегідь упакувавши в поліетиленовий пакет.

Перед тим як надіти нову маску, необхідно ретельно вимити руки і обробити їх антисептиком. Такі прості заходи дозволять вам, а то й запобігти вірусне захворювання, то хоча б мінімізувати ризик зараження.

 

Зворотний зв'язок