Правила утилізації медичних рукавичок

У своїй практиці медичні працівники регулярно використовують латексні рукавички як засіб захисту від інфікування небезпечними захворюваннями. Їх застосовують при всіх маніпуляціях з пацієнтами: проведення ін'єкцій, забір крові, перев'язки і т.д. І згідно санітарно-епідеміологічним нормам медичні рукавички відносяться до медичних відходів класу Б, а значить, після свого використання вони підлягають своєчасній та ефективній утилізації.

Чому медичні рукавички необхідно утилізувати?

Як ми вже говорили, при огляді пацієнтів і різних маніпуляціях з ними медичні працівники використовують одноразові медичні рукавички. Вони необхідні не тільки для захисту хворих і дотримання гігієнічних норм, а й для мінімізації ризику поширення небезпечних інфекцій і наступного зараження самих фахівців.

Після різних маніпуляцій на поверхні виробів можуть залишатися біологічні матеріали пацієнтів, а також збудники різних захворювань у вигляді патогенних мікроорганізмів, вірусів та інфекцій.

Неправильна утилізація медичних рукавичок може призвести до поширення всіх перерахованих вище мікроорганізмів, що призведе не тільки до порушення всіх санітарних норм, а й до спалаху епідемії. Ось чому відходи класу Б підлягають ефективному знищенню за допомогою спеціалізованого обладнання з застосуванням термічної технології знешкодження небезпечних матеріалів.

Основні правила утилізації одноразових медичних рукавичок

Утилізація виробів має свої особливості:

  • Медичні рукавички підходять тільки для одноразового використання, повторне їх застосування - неприпустимо (навіть, якщо вироби візуально виглядають непошкодженими і чистими).
  • Після свого використання одноразові медичні рукавички поміщають в спеціальні контейнери, заповнені знезаражувальним розчином. Такі контейнери мають певне маркування, що вказує на клас небезпеки.
  • Перед процесом утилізації вироби піддаються попередньому знезараженню за допомогою іонізації, обробки парою і т.д.
  • Медичні відходи відносяться до найвищого класу небезпеки, тому їх утилізують в спеціалізованому обладнанні.

А купити медичні рукавички оптом ви зможете на нашому сайті - тут представлений не тільки широкий асортимент виробів, а й найкращі ціни на медичні засоби захисту найвищої якості.

 

Зворотний зв'язок