Пудра на рукавичках: в чому небезпека такого методу обробки

Оброблені по-старому пудрою, латексні рукавички з надійного засобу захисту перетворюються в небезпечне джерело інфікування. І вся причина саме в пудрі, адже при контакті з зараженими ділянками хвороботворні бактерії і мікроби буквально прилипають до поверхні рукавичок.

Для порівняння: діаметр частинок тальку становить від 7 до 30 мікрон, а розмір хвороботворної бактерії вірусу поліомієліту - 0.04 мікрона, стафілокока - приблизно 1 мікрон, ВІЛ інфекції - до 0.12 мікронів.

Варто інфікованій частинці тальку потрапити на відкриту рану, як вона почне миттєво заражати організм людини. Однак заразитися небезпечною інфекцією можна і без прямого контакту - тальк з латексних рукавичок залишається на інструментах лікаря, предметах побуту, дверних ручках і т.д.

Ще одна небезпека, яку таїть в собі тальк на латексних рукавичках - цю пудру можна вдихнути і, знову-таки, через легені занести в свій організм небезпечні віруси і бактерії. Особливо це небезпечно для тих пацієнтів, у яких пригнічена дихальна активність.

Як ставляться до латексних рукавичок у світі?

Отже, ми з'ясували, що латексні рукавички з пудрою є:

- небезпечним джерелом поширення інфекцій;

- потенційним джерелом зараження при контакті з відкритою раною;

- причиною поширення хвороботворних мікроорганізмів через дихальні шляхи;

- джерелом алергічної реакції, особливо у пацієнтів з бронхіальною астмою.

Все це стає причиною того, що більшість світових фірм-виробників відмовляються від виготовлення одноразових медичних рукавичок з тальком. Наприклад, у Великій Британії такі вироби і зовсім заборонені.

Тальк наносять на поверхню рукавичок з єдиною метою - для запобігання злипання матеріалу. Завдяки цьому полегшується процес надягання пари. Однак сучасні технології дозволяють домогтися аналогічного ефекту і без використання тальку.

Більш того, купити латексні рукавички без пудри буде куди більш виправдано і з точки зору надійності, і безпеки.

 

Зворотний зв'язок